Reklama

41-letni poznaniak z zarzutem zabójstwa ojca. Są nowe informacje dotyczące dramatycznego zajścia w mieszkaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. sierż. sztab. Łukasz Kędziora / ZP KWP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. sierż. sztab. Łukasz Kędziora / ZP KWP

Do zdarzenia doszło w majowy weekend.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegły wtorek wieczorem. Jak ustalili dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, 41-letni poznaniak podczas kłótni zaatakował swojego ojca. Mężczyźni mieli razem spożywać alkohol w jednym z mieszkań przy ulicy Bukowskiej. "W jej trakcie młodszy z mężczyzn uderzył starszego mężczyznę butelką w głowę. Jego życia nie udało się uratować" - opisywała w czwartek w rozmowie z dziennikarzami mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.
41-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przedstawiono mu też zarzut zabójstwa ojca.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Według naszych ustaleń uderzył swojego ojca butelką w głowę, co spowodowało upadek pokrzywdzonego. Wówczas podejrzany zaczął kopać ojca po głowie i po klatce piersiowej, doprowadzając do powstania rozległych obrażeń skutkujących śmiercią tego mężczyzny" - opisywał w piątek w rozmowie z PAP, prok Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak ustalono, 41-latek był już wcześniej karany między innymi za fałszowanie dokumentów, znęcanie się, przywłaszczenie mienia czy niepłacenie alimentów. Teraz grozi mu nawet dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro