Reklama

Dwa króliki w klatkach pozostawione w altanie śmietnikowej na Ratajach. 'Zaczyna się sezon na porzucanie zwierząt'

fot. SM
fot. SM

Idą wakacje.

O znalezieniu dwóch królików w klatkach na osiedlu Rzeczypospolitej poinformowała straż miejska. - Najprawdopodobniej zostały porzucone - wyjaśniają mundurowi. Króliki, podobnie jak dwa kolejne (jeden znaleziony nad jeziorem, a drugi przyniesiony do siedziby SM) trafiły do poznańskiego schroniska. Niestety, ale pracownicy schroniska doskonale wiedzą, że najgorszy czas dopiero przed nimi. Dlaczego? Każdego roku w trakcie wakacji ludzie masowo pozbywają się zwierząt, dla których nie mogą znaleźć opieki w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Co mnie najbardziej boli w pracy z tymi najmniejszymi stworkami? Fakt, że najczęściej trafiają do schroniska znalezione w wiatach śmietnikowych! W swoich brudnych, śmierdzących moczem i fermentującymi warzywami mikro klatkach. Z obklejoną odchodami sierścią, sfilcowaną tak, że golarki sobie nie radzą. Że są przerażone, że nie ufają człowiekowi i często boją się zbliżającej do nich ręki... Wyrzucane jak śmieci, niepotrzebny mebel, znudzona dziecięca zabawka. Zwierzątko na prezent, starter pack dla dziecka, co by zobaczyło na czym polega "OPIEKA" nad docelowym zwierzęciem, czyli kotem lub psem - napisała na Facebooku Hanna Hernik, która pracuje w poznańskim schronisku. - Zbliżają się wakacje, a ja logistycznie próbuję zmieścić 9 królików, szczurka i świnkę morską w salce egzotycznej schroniska wiedząc, że zaraz i tak to miejsce się skończy, bo zbliża się okres porzucania zwierząt (czyt. Wakacje). Mamy 2023 rok, wiedza jest na wyciągnięcie kciuka i kliknięcia w ekran, a nadal tak niewiele osób po nią sięga... Patrzę jak ten mały łobuziak kica (możliwe pierwszy raz w swoim życiu) po klatce jak szalony. Jak go roznosi energia, bo w końcu ma przestrzeń, w końcu może położyć się na kocyku i wyciągnąć girki. Nie wie co się dzieje. I się ogromnie cieszę, że mogę mu pomóc. Że mam możliwość zmiany jego dalszego życia na coś o niebo lepszego! Na kochającą, świadomą rodzinę, a wiem, że tak będzie, bo każdy z moich dotychczasowych adoptujących jest rewelacyjny - zaznacza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro