Reklama

Pobity noworodek trafił do poznańskiego szpitala? Lekarze powiadomili policję. Rodzice dziecka zostali już zatrzymani

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. SeppH/pixabay.com
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. | fot. SeppH/pixabay.com

22-dniowy noworodek trafił najpierw we wtorek do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Jednak jego obrażania były na tyle poważne, że przetransportowano go do Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podawał portal gorzowianin.com, 22-dniowy chłopiec miał najpierw podejrzenie osłabienia, ale kiedy lekarze zaczęli wykonywać noworodkowi badania, okazało się, że maluch jest w bardzo złym stanie. Podejrzewano pobicie. Lekarze z gorzowskiego szpitala powiadomili policję.

Prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim powiedziała dla gorzowianin.com, że szpital w Gorzowie złożył zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa. Dziecko ma obrażenia. Prowadzimy czynności w tej sprawie. W środę 27 marca na polecenie Prokuratury Rejonowej w Gorzowie policjanci z Poznania zatrzymali rodziców. W czwartek 28 marca matka i ojciec zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie następnie zostaną przeprowadzone z nimi czynności

W piątek TVP Poznań poinformowała, że chłopiec nie ma zewnętrznych śladów przemocy, a jedynie badania obrazowe wykazały jego bardzo zły stan, dlatego wciąż nie wiadomo, czy to efekt pobicia - Szpital odmawia udzielenia dokładnej informacji na temat obecnego stanu zdrowia dziecka - dodaje TVP Poznań.

Zeznania rodziców mają rozwiać wątpliwości lekarzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro