Reklama

Szczecin zazdrości Poznaniowi "dobrego poziomu lokalnych władz" i wróży, że wybory wygra Jaśkowiak. Zachodniopomorskie miasto ubolewa nad tym, że słabo wypada na tle innych

fot. Wały Chrobrego w Szczecinie/Google street view
fot. Wały Chrobrego w Szczecinie/Google street view

Portal "Nowy Szczecin" opublikował w niedzielę smutne wieści dla swoich mieszkańców.

Zobaczcie, Wrocław i Poznań wyprzedzają nasze miasto w rozwoju i to dość mocno. To po prostu fakt. W grupie polskich miast, które mają szanse najszybciej osiągnąć status "miasta przyszłości" znalazły się: Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań, Gdańsk, Łódź i Kraków. Szczecina, który w latach 90-tych był na porównywalnym poziomie rozwoju, co Wrocław, nie ma - opublikował na Facebooku "Nowy Szczecin" zrzeszający sporą grupę mieszkańców Szczecina.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W dalszej wypowiedzi "Nowy Szczecin" sugeruje, że Poznań ma relatywnie dość dobry poziom lokalnych władz - bo przecież to, że rzeczone miasta tak dobrze się rozwijają, to nie przypadek, a efekt mądrej polityki rozwoju. Polityki, za którą odpowiadają lokalne władze, czyli prezydent i radni.

"Nowy Szczecin" przypomina, że zarówno prezydent Poznania, jak i Wrocławia muszą stanąć w szranki w II turze wyborów z kontrkandydatami. Według portalu mieszkańcy Poznania i Wrocławia dali żółtą kartkę swoim prezydentom - Przy czym wcześniej mieszkańcy Poznania pokazali czerwoną kartkę Ryszardowi Grobelnemu, którego polityka rozwoju bardzo przypominała mi tę obecną naszego prezydenta - autor tekstu miał na myśli prezydenta Szczecina.

"Nowy Szczecin" zadał pytanie swoim mieszkańcom, dlaczego od 18 lat wybierają "bezideową i minimalistyczną politykę" i napisał o obecnym prezydencie Szczecina - Już dawno prezydent powinien od mieszkańców otrzymać żółtą kartkę, jak nie czerwoną. Tymczasem wygrał wybory w pierwszej turze. Zupełnie inaczej niż w miastach, które rozwijają się na wyższym poziomie.

Mieszkańcy Szczecina odpisali, że nie było żadnej lepszej opcji do wyboru - Była gorsza opcja. Może następnym razem trafi się ktoś sensowny - odpisał Internauta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro