Reklama

Ilu mieszkańców ma Poznań? Przybyło kilkanaście tysięcy osób

fot. archiwum
fot. archiwum

Tak wynika z najnowszych danych.

O to, ile osób mieszka w naszym mieście, zapytał władze Poznania radny Krzysztof Rosenkiewicz. Jak podaje Biuletyn Miejski, w odpowiedzi magistrat podał, że w Poznaniu mieszka 543,3 tysiąca osób. Są to dane z połowy ubiegłego roku - nowszych nie ma.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Dane demograficzne zostały w ostatnim czasie przez GUS skorygowane - w przypadku Poznania dodano kilkanaście tysięcy mieszkańców - po przeliczeniu wyników ostatniego spisu powszechnego - podaje Biuletyn Miejski.

Zdaniem miasta, trudno jest właściwie określić liczbę mieszkańców. W Poznaniu mieszkają bowiem nie tylko osoby tu zameldowane. - Na podstawie dostępnych danych, statystyk i informacji, Urząd Miasta Poznania szacuje, że uwzględniając dodatkowe grupy mieszkańców, nieujmowane w pełni przez statystykę publiczną, w Poznaniu przebywa ok. 120 tys. osób więcej, w tym znaczna część studentów studiów stacjonarnych, duża grupa osób mieszkających i pracujących, ale niezameldowanych w Poznaniu, cudzoziemcy pracujący w Poznaniu tymczasowo lub na podstawie pozwolenia na pracę (głównie z Ukrainy i Białorusi) oraz ok. 40 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro