Reklama

Jest ranking szkół podstawowych. Poznańskie daleko za czołówką

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Kelly Sikkema / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Kelly Sikkema / unsplash.com

Pierwsza dziesiątka ogólnopolskiego rankingu została zdominowana przez placówki z Warszawy.

Zestawienie przygotował serwis WaszaEdukacja.pl. Znalazło się w nim ponad 10 tysięcy szkół podstawowych z całego kraju - publicznych i niepublicznych. - Ranking stworzony został na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zx. ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz. 1481), są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu - wyjaśniają autorzy opracowania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Sześć pierwszych miejsc zajmują szkoły z Warszawy. W dziesiątce są jeszcze placówki z Białegostoku, Wrocławia i Szczecina. Co z Poznaniem? Numerem jeden w mieście została Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Urszuli Ledóchowskiej. W Polsce jest na 46. miejscu. Drugie miejsce (59. w kraju) zajęła Horyzonty Szkoła Podstawowa Fundacji Sternik Poznań. Miejsce trzecie (63. w Polsce) należy do Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. Dr Wandy Błeńskiej. W pierwszej setce ogólnopolskiego rankingu znalazły się jeszcze dwie szkoły z Poznania: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Dębinka oraz Poznańska Szkoła Muzyczna I Stopnia nr 2 im. T. Szeligowskiego.

Pełny ranking poznańskich szkół dostępny jest TUTAJ. - Warto jednak pamiętać, że ranking szkół podstawowych nie jest jedynym kryterium przy wyborze szkoły dla dziecka. Ostateczna decyzja o wyborze placówki powinna być oparta na wielu różnych czynnikach, takich jak poziom nauczania, atmosfera w szkole, podejście nauczycieli do uczniów czy dostępność dodatkowych zajęć i aktywności pozalekcyjnych - zaznaczają twórcy rankingu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro