Reklama

Edukacja seksualna w poznańskich szkołach: kiedy wystartuje?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. charlesdeluvio / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. charlesdeluvio / unsplash.com

Z interpelacją w tej sprawie zwróciła się do prezydenta radna Marta Mazurek.

Jak przypomina radna, w poznańskich szkołach miały się odbywać dodatkowe zajęcia z edukacji seksualne. Przeznaczono na ten cel 50 tysięcy złotych w budżecie na 2019 rok. Chodziło o wyszkolenie grupy nauczycieli, którzy uczyliby uczniów poznańskich szkół. Projekt miał ruszyć w 2021 roku, ale przez pandemię nie wystartował. W ubiegłym roku także nie udało się rozpocząć zajęć. A kolejne 50 tysięcy złotych przeznaczane jest rocznie na ten cel. Radna dopytuje więc, kiedy zajęcia się rozpoczną.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Odpowiedzi udzielił radnej zastępca prezydenta Jędrzej Solarski. - Obecnie przygotowywana jest ostateczna wersja Porozumienia pomiędzy Miastem Poznań a Wydziałem Psychologii i Kognitywistki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Porozumienie powinno zostać przygotowane do końca marca lub na początku kwietnia. Realizacja programu rozpocznie się po podpisaniu Porozumienia - tłumaczy.

Prezydent podkreśla, że do szkół trafi program zajęć, by można było się z nim zapoznać i przekazać go rodzicom. Rodzice bowiem muszą wyrazić zgodę na to, że ich dziecko będzie uczestniczyło w takich zajęciach. - Następnie szkoły będą miały możliwość złożenia do Wydziału Oświaty UMP wniosku, w którym wyrażą chęć uczestnictwa ich uczniów w takich zajęciach - dodaje.

Edukacje seksualną w szkołach mają prowadzić pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Psychologii i Kognitywistki UAM oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro