Reklama

770-kilogramowy tort na 770-lecie Poznania. Każdy będzie mógł spróbować

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

23 kwietnia, a więc w najbliższą niedzielę stolica Wielkopolski obchodzi 770. rocznicę nadania praw miejskich.

Z tej okazji miasto przygotowało wiele atrakcji dla mieszkańców. - Mamy już w Poznaniu tradycję obchodzenia Imienin Miasta, a w tym roku możemy świętować także Urodziny - i to okrągłe, z dwiema szczęśliwymi siódemkami - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - To nasze wspólne święto, każdy jest zaproszony. Razem przejdźmy z prawego na lewy brzeg Warty, tak jak nasze Miasto 77 dekad temu - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Świętowanie rozpocznie się od plenerowego widowiska "77 dekad Miasta Poznania". Każdy chętny może pojawić się przy Bramie Poznania, skąd przejdzie korowód na plac Kolegiacki. - Widowisko rozpocznie się przy Bramie Poznania - już od godz. 10 będzie tam powstawać rzeźba szalonej rzeki. Za rzeźbiarski performance odpowiadać będzie Brygada Pigmalion UAP. O godz. 14 będzie można zobaczyć "Przebudzenie Warty" z udziałem Teatru Asocjacja 2006 i Brygady Pigmalion. Po inscenizacji postać Warty - w rydwanie i w towarzystwie Pegazów - na czele kolorowego pochodu wyruszy w stronę centrum Poznania, prowadząc za sobą poznanianki i poznaniaków - zapowiadają urzędnicy.

Po drodze lokalne teatry offowe i uczniowie poznańskich szkół będą prezentować dzieje miasta w formie scenek. Finał odbędzie się na placu Kolegiackim, gdzie pojawią się włodarze miasta i zagra orkiestra. Jedną z głównych atrakcji ma być 770-kilogramowy tort dla mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro