Reklama

Gdzie na grilla lub ognisko w Poznaniu?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Jeśli nie posiadamy własnego ogródka, możemy skorzystać z ogólnodostępnych miejsc.

Jedną z najpopularniejszych "miejscówek" na grilla w mieście są nadwarciańskie tereny. Co istotne, po grillu kluczowe jest, by jego pozostałości (szczególnie te gorące) wyrzucić do specjalnych koszty na popiół i żar. Nad rzeką jest 12 takich betonowych koszy. - Grillować można także na terenach zarządzanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - w określonych strefach na miejskich kąpieliskach nad jeziorami Rusałka oraz Strzeszynek. Dla mieszkańców dostępna jest także wiata na ognisko w Kiekrzu - wyjaśniają urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ognisko można też zorganizować na terenach Zarządu Zieleni Miejskiej - na polanie biwakowej przy parku Szelągowskim (ul. Nadbrzeże), przy ściance wspinaczkowej przy ul. Hlonda oraz na Szachtach. Przed rozpaleniem ogniska taką chęć należy zgłosić pod adresem kancelaria@zzmpoznan.pl.

Ognisko można też zorganizować w lesie komunalnym. Wyznaczono do tego celu specjalne punkty. - Dwa znajdują się nad jeziorem Swarzędzkim: przy leśniczówce oraz na polanie. Terminy można uzgodnić pod numerem telefonu 512 387 207. Kolejne miejsca znajdują się w laskach: Dębińskim przy punkcie gastronomicznym oraz Marcelińskim w okolicy leśniczówki. Aby rozpalić ognisko w tych lokalizacjach, należy skontaktować się z administratorami terenów pod numerami tel. 505 142 122 (Dębina), 518 796 513 (Marcelin). Na amatorów kiełbaski z ogniska czeka także wiata nad jeziorem Strzeszyńskim. Termin wystarczy uzgodnić pod numerem tel. 512 386 975 - dodają.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro