Reklama

Jest przetarg na wielką inwestycję w Poznaniu!

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o wybór wykonawcy robót związanych z budową wiaduktów w ciągu Lutyckiej i Golęcińskiej.

Jak podają Poznańskie Inwestycje Miejskie, 31 maja wszczęto postępowanie o wyłonienie Inżyniera Kontraktu, a z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w tym tygodniu ma być ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Choć początkowo zakładano, że w ramach inwestycji wybudowane zostaną na pewno dwa wiaduktu drogowe - w ciągu Lutyckiej i w ciągu Golęcińskiej, ale przez komplikacje trzeba było zdecydować się na modyfikację założeń. I dlatego w przetargu zawarte będzie prawo opcji. - Podstawowym zakresem będzie budowa wiaduktu w ciągu ul. Lutyckiej. Natomiast prawem opcji będzie objęty wiadukt w ciągu ul. Golęcińskiej - wyjaśniały już wiosną PIM.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu będą więc wyceniać dwie inwestycje - osobno wiadukt w ciągu Lutyckiej i osobno wiadukt w ciągu Golęcińskiej. - To, które prace zostaną zrealizowane w ramach tej inwestycji, zależy od tego, czy będą wystarczające środki finansowe na skorzystanie z prawa opcji uwzględnionego w planowanym postępowaniu przetargowym. Jest to powszechnie stosowany model postępowania i często kończy się realizacją całego zakresu prac, również tych zawartych w opcji. Prawem opcji objęta była m.in. przebudowa ul. 27 Grudnia, Kantaka i Gwarnej, która w efekcie jest realizowana w ramach Programu Centrum - dodali przedstawiciele PIM.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 3.07.2023 r., godz. 13.15
    Aktualizacja
    poniedziałek, 3.07.2023 r., godz. 13.15
    Poznańskie Inwestycje Miejskie w poniedziałek ogłosiły przetarg. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro