Reklama

Tych zbrodni można było uniknąć? Detektyw o poznańskiej i gdyńskiej tragedii

fot. Poznański Trójkąt Bermudzki.
fot. Poznański Trójkąt Bermudzki.

Krew ją zalała, gdy przeczytała relacje sąsiadów o 44-letnim mężczyźnie, który zamordował swojego synka.

Detektyw Małgorzata Marczulewska skomentowała dwa tragiczne wydarzenia z Poznania i Gdyni. Redakcja epoznan.pl informowała w środę o zbrodni, do jakiej doszło na poznańskim łazarzu. 71-latek dźgnął nożem śmiertelnie 5-latka, który przechodził z grupą przedszkolaków. W piątek doszło do kolejnej tragedii, tym razem w Gdyni, gdzie znaleziono ciało 6-latka, a jego ojca poszukuje policja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Szereg ekspertów zabiera głos w sprawie i komentuje ją. Jedną z takich osób jest detektyw Małgorzata Marczulewska, która twierdzi, że tych tragedii można było uniknąć - Wcześniej chodził w kominiarce po placu zabaw i zachowywał się agresywnie, to dlaczego nikt tego nie zgłosił? Przecież to jest skandal. Ludziom rozwiązują się języki dopiero, gdy poleje się niewinna krew - komentowała i dodała, że gdyby zobaczyła mężczyznę w kominiarce czy z nożem na placu zabaw, natychmiast wezwałaby policję.

Marczulewska dwie sytuacje z Poznania i Gdyni nazwała zbrodniami, których można było uniknąć - W przypadku poznańskiej tragedii, gdy 71-letni mężczyzna ugodził nożem 5-latka, wcześniej miał zachowywać się agresywnie wobec ekspedientki, dlaczego wcześniej nikt nie powiadomił służb i policji? - pyta Marczulewska i dodaje, że ona widząc takie agresywne zachowanie od razu wezwałaby policję - Przecież to był zwiastun agresji.

Detektyw twierdzi, że problem tkwi w podejściu ludzi, którzy nie chcą się wtrącać bo to ich nie dotyczy, albo obawiają się konsekwencji takiej interwencji. Według niej 44-letni mężczyzna, który zamordował w Gdyni swojego syna albo ukrył się, albo popełnił samobójstwo - Zazwyczaj w przypadku takich spraw mamy do czynienia z rozszerzonym samobójstwem - podsumowuje Marczulewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro