Reklama

Ruszył Festiwal Rzeźby Lodowej. Jak co roku przyciągnął tłumy

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

To kolejna edycja największej, lodowej imprezy w Polsce.

W tym roku Festiwal został przeniesiony na ul. Śwęty Marcin. W rywalizacji wzięli udział artyści i artystki z całego świata, z Kanady, Japonii, USA, czy z Filipin.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Widownia mogła być świadkiem zmagań artystów, którzy mieli za zadanie stanąć w szranki w trzech konkurencjach: Konkursie Małej Rzeźby, Speed Ice Carving'u i Konkursie Głównym.

Uczestnicy w piątek otrzymali bryłę lodu i w ciągu 2,5 godzin musieli zobrazować temat przewodni konkursu, czyli "kosmos".

Jednak to w sobotę odbędzie się najbardziej widowiskowa konkurencja "Speed Ice Carving"

Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru (każdy w identycznej bryle lodu). Wygra zawodnik, który zrobi to najwierniej. W niedzielę odbędzie się natomiast konkurs główny. Dwanaście drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do 17:00. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi ok. godz. 18 - informuje Miasto Poznań.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro