Reklama

Poznań najbardziej suchym miastem w Polsce!

Zbiornik w Tulcach | fot. Gmina Kleszczewo
Zbiornik w Tulcach | fot. Gmina Kleszczewo

I nie jest to niestety powód do radości.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, z danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących ochrony środowiska wynika, że w ubiegłym roku w Poznaniu spadło zaledwie 415 mm wody na metr kwadratowy. To najmniej w Polsce. Drugie miejsce zajmuje Kalisz z 437 mm na metr kwadratowy, a trzecie miejsce zajęła Zielona Góra z zaledwie 442 mm na 1 m2. Najwięcej padało w górach i nie jest to zaskoczenie. Blisko 1000 mm na metr spadło na Śnieżce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Fatalne wyniki Poznania i Kalisza nie są niestety incydentalne. Te dwa wielkopolskie miasta w ciągu ostatnich 50 lat cały czas znajdowały się na końcu listy miast z największą liczbą opadów. Sytuację mogą poprawić zbiorniki retencyjne. Na południu Wielkopolski taki ma powstać w Wielowsi Klasztornej. Mówi się o nim od lat, ale do dziś nie powstał. Nowy zbiornik powstał w tym roku w podpoznańskich Tulcach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro