Reklama

Poznań wśród najszybciej wyludniających się miast w kraju

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Są dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Danym GUS związanym z migracjami wewnętrznymi przyjrzał się Super Express. W przypadku większości polskich miast saldo migracji jest ujemne. Oznacza to, że więcej osób się z nich wyprowadza niż się do nich wprowadza. SE przygotował listę 15 miast w naszym kraju, gdzie sytuacja wygląda najgorzej, a więc odpływ mieszkańców jest największy. Niestety Poznań znajduje się w czołówce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Co istotne, dane dotyczą pierwszego półrocza 2023 roku i obejmują zameldowanych mieszkańców. Najwięcej mieszkańców w tym okresie przybyło w Krakowie - ponad 800. Najgorzej było natomiast w Bydgoszczy, gdzie ubyło 763 mieszkańców. Drugie miejsce zajęła Łódź z ubytkiem mieszkańców na poziomie 708 osób, a ostatnie miejsce na podium zajął Białystok z saldem migracji -577 mieszkańców. Czwarte miejsce należy do Poznania, który odnotował tylko odrobinę lepszy wynik od Białegostoku. W naszym mieście saldo migracji wyniosło -560 mieszkańców.

Poznań nie jest jedynym przedstawicielem Wielkopolski, który znalazł się w zestawieniu 15 miast z najgorszym saldem migracji. Na 13. pozycji uplasował się Konin z wynikiem -242 mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro