Reklama

Ewa Kopacz przyjechała do Poznania przedstawić kandydatów z KO do Parlamentu Europejskiego

fot. Ewa Kopacz/Instagram
fot. Ewa Kopacz/Instagram

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek na placu Wolności przedstawiła również postulaty.

- Wybory do Parlamentu Europejskiego mają swoją rangę, będziemy wybierać reprezentację do europarlamentu, przed którym będą wielkie wyzwania w następnym pięcioleciu - powiedziała Ewa Kopacz podczas konferencji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Była premier przedstawiła listę osób kandydujących z KO z okręgu wielkopolskiego, sama znalazła się pierwsza na liście.

Ewa Kopacz poruszyła również kwestię wojny, którą Rosja toczy na Ukrainie - To, co się dzieje na świecie i wyzwania cywilizacyjne mówią o tym, jak wiele jest do zrobienia na poziomie PE, na poziomie UE. To od państwa, czyli od Wielkopolan i Wielkopolanek będzie zależało, jaką reprezentację wprowadzicie do PE. Czy będą to krzykacze i aferzyści, czy też ludzie ciężko pracujący i kompetentni - mówiła była premier.

Nadchodząca kadencja będzie skupiać się nie tylko na wzmacnianiu integracji europejskiej, ale przede wszystkim na bezpieczeństwie nas wszystkich. Potrzebujemy odpowiedzialnych ludzi w Brukseli. Wielkopolanki i Wielkopolanie oddajcie swój głos już 9 czerwca - agitowała Kopacz.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro