Reklama
Reklama

Jest klepisko rozjeżdżone przez auta, będzie parking!

fot. ZDM
fot. ZDM

Na Junikowie.

Zarząd Dróg Miejskich wybrał wykonawcę, który zajmie się budową parkingu u zbiegu ulic Srebrnej i Małoszyńskiej. Dziś kierowcy zostawiają tu auta na klepisku rozjeżdżonym przez samochody, ale w ciągu kilku miesięcy zyskają parking z prawdziwego zdarzenia.

- W ramach inwestycji wyznaczone zostaną 33 miejsca postojowe, w tym trzy dla osób z niepełnosprawnością. Zamontowane zostaną stojaki na rowery oraz ławki, a cały teren będzie oświetlony. Nawierzchnia parkingu wykonana będzie z przepuszczalnej kostki brukowej. Dodatkowo, na odcinku od ul. Małoszyńskiej do ul. Grotkowskiej, wybudowany będzie nowy chodnik. Wjazd na parking odbywać się będzie od ul. Grotkowskiej - podaje ZDM.

Oprócz miejsc parkingowych na terenie pojawi się nowa zieleń. Około 800 m2 zajmą trawnik i drzewa - platany, lipy, klony i wiśnie. W sumie drzew będzie tu ponad 20. - Zasadnicze prace budowlane będą prowadzone w wakacje, żeby nie utrudniać funkcjonowania pobliskiej szkoły. Nasadzenia planowane są jesienią. Cała inwestycja będzie kosztować prawie milion złotych i zostanie zrealizowana dzięki poprawce radnych: Wojciecha Kręglewskiego (680 tys. zł) oraz Tomasza Stachowiaka (100 tys. zł) - kończą drogowcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro