Reklama
Reklama

Coraz bardziej zaawansowane prace przy nowych poznańskich wiaduktach. Jak przebiegają?

fot. PIM
fot. PIM

Wiemy, co obecnie dzieje się na Lutyckiej i Golęcińskiej.

- Zakres prac jest bardzo szeroki, plac budowy obejmuje nie tylko ul. Lutycką i Golęcińską w rejonie torów kolejowych, ale także ul. Szczawnicką i Podolańską. Na początku czerwca ruszą także prace na skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej i Literackiej, gdzie wybudowane zostanie docelowe rondo. Na tym etapie inwestycji wykonawca koncentruje się na pracach ziemnych, m.in. trwa budowa nasypu wschodniej części nowego śladu ul. Lutyckiej. Wykonywane są także wykopy oraz podbudowy pod przyczółki fundamentów wiaduktu w ciągu tej ulicy - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na Podolańskiej zakończono przebudowę gazociągu, przy skrzyżowaniu z Wojska Polskiego trwa przebudowa cieplika miejskiego. Trwają też prace związane z przebudową instalacji teleinformatycznych czy energetycznych.

- Wraz z budową wiaduktów nad torami kolejowymi zmienia się okoliczny układ drogowy. W kwietniu rozpoczęła się przebudowa ul. Podolańskiej i od tego czasu rozebrana została tam stara nawierzchnia. Ulica zyska nową nawierzchnię, obustronne chodniki i drogę rowerową. Przebudowane zostaną także przystanki autobusowe. Powstanie również przedłużenie do ul. Szczawnickiej, które poprowadzone zostanie pod wiaduktem w ciągu ul. Lutyckiej. Zmienia się również ul. Szczawnicka, obecnie w miejscu zatoki autobusowej przy cmentarzu rozpoczęły się prace związane z siecią energetyczną. Z kolei nadchodzące roboty u zbiegu ul. Lutyckiej i Koszalińskiej polegać będą na budowie ronda. Obecnie jest już to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, co doraźnie usprawniło wyjazd z os. Literackiego. W efekcie zaplanowanych prac rondo zyska docelowy kształt i zostanie uzupełnione o infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace związane z budową dwóch wiaduktów mają się zakończyć pod koniec 2025 roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro