Reklama

Poznań najlepszy w Polsce w prestiżowym rankingu

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W czym się wyróżnia?

Jak informuje magistrat, analitycy z Oxford Economics opublikowali raport, w którym przebadano 1000 metropolii na świecie. Oceniano je w 5 kategoriach - ekonomia, kapitał ludzki, jakość życia, środowisko, administracja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W zestawieniu pojawiło się 11 polskich miast, w tym Poznań. - Najlepsze noty stolica Wielkopolski otrzymała w kategorii ekonomia. To dało jej 174. miejsce, czyli najwyższe spośród polskich miast. Tuż za Poznaniem znalazły się: Wrocław oraz Kraków - kolejno na miejscach 188 i 232 - wyjaśniają urzędnicy.

- Wysokie noty w kategorii ekonomia potwierdzają silną pozycję Poznania jako miasta, które jest dobrym miejscem do prowadzenia biznesu i ma znaczny potencjał inwestycyjny. To kolejny międzynarodowy ranking, który odzwierciedla nasz rozwój - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Co brano pod uwagę w kategorii ekonomia? - Wielkość i wzrost PKB, PKB na osobę, zatrudnienie, a także stabilność i różnorodność gospodarczą.

W ogólnej klasyfikacji Poznań uplasował się na 210. miejscu na świecie. W Polsce wyprzedziła nas tylko Warszawa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro