Reklama

Krzywoustego: zaczną rozbierać wiadukt nad ul. Chartowo. Utrudnienia!

Przebudowa ulicy Krzywoustego wkracza w kolejną fazę. Cały czas trwa budowa nowego wiaduktu w ramach estakady katowickiej nad ul. Inflancką. Wkrótce rozpocznie się natomiast rozbiórka jednego z dwóch wiaduktów nad ulicą Żegrze/Chartowo. Nocą pod rozbieranym wiaduktem nie będzie kursować tramwaj nocny. Pojawią się też utrudnienia w ruchu kołowym.

W sierpniu wznowiono prace na budowie nowego wiaduktu w ramach estakady katowickiej w ciągu ulicy Krzywoustego. - Postęp prac nad ulicą Inflancką na dziś jest zadowalający - przyznaje kierownik projektu z ramienia Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Zakończono wykonywanie pali fundamentowych. Testy próbnych obciążeń wypadły bardzo dobrze - dodaje. - Trwa wykonywanie ław fundamentowych, rozpoczęto wykonanie pierwszych słupów podpór. Stan pogody umożliwia bezproblemowe prowadzenie robót na wszystkich frontach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Wkrótce przebudowa ulicy Krzywoustego wejdzie w kolejną fazę - rozpocznie się rozbiórka kolejnego obiektu przeznaczonego do wyburzenia i odbudowania od podstaw. Chodzi o jeden z dwóch wiaduktów nad ulicą Żegrze/Chartowo.

- Od soboty, 7 listopada, wykonawca przystąpi do rozbiórki obiektu na nitce wlotowej do miasta. Prace zostały tak zaplanowane, aby dzienny ruch tramwajów odbywał się bez zakłóceń - zaznacza kierownik projektu. - W porze nocnej przewiduje się, ze względu na konieczność prac bezpośrednio nad torowiskiem, na okres 14 dni od 9 listopada zamknięcie linii nocnej - dodaje. Takie rozwiązanie musi jednak najpierw zatwierdzić Miejski Inżynier Ruchu.

Na ulicy Krzywoustego kierowcy jadący od strony A2 w stronę ronda Rataje będą kierowani na otwarty wiadukt nad ulicą Chartowo. Komunikacyjnie niewiele się tu dla nich zmieni - po prostu wydłużone zostanie zwężenie jezdni obowiązujące na czynnej nitce estakady katowickiej. Zdecydowanie gorzej będą mieć kierowcy, którzy będą chcieli w tym rejonie poruszać się ulicą Żegrze i Chartowo. W nocy z 6 na 7 listopada (z piątku na sobotę w przyszłym tygodniu) wprowadzone zostaną spore zmiany w organizacji ruchu - szczegóły na animacji TUTAJ.

Rozbiórka wiaduktu ma potrwać około miesiąc. - Po zakończeniu rozbiórki planowane jest przywrócenie na ul. Żegrze i Chartowo ruchu po obu nitkach z ewentualnymi zawężeniami. Na okres świąteczny chcemy mieć możliwie płynny ruch w tym rejonie - kończy.

Przypominamy, że cała inwestycja związana z przebudową wiaduktów w ciągu ulicy Krzywoustego ma się zakończyć w lutym 2018 roku. Nowym wiaduktem nad ulicą Inflancką pojedziemy maksymalnie 31 sierpnia 2016 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro