Reklama

Łęczyca: wznowią prace przy budowie wiaduktów

Tu powstaną wiadukty | fot. WTK
Tu powstaną wiadukty | fot. WTK

W piątek PKP PLK podpisały umowę z firmą Skanska na ukończenie budowy wiaduktów w Łęczycy w ramach modernizacji linii kolejowej Wrocław - Poznań. Prace mają się zakończyć we wrześniu 2016 roku.

Po przerwie w prowadzeniu inwestycji polegającej na modernizacji trasy kolejowej Poznań - Wrocław na wybranych odcinkach, PKP PLK podpisują umowy na ukończenie prac z poszczególnymi wykonawcami. Przypominamy, że odcinek Poznań - Czempiń zaczęto przebudowywać w 2013 roku. W lutym 2015 roku PKP PLK poinformowały, że zdecydowały się na rozwiązanie umowy z wykonawcą prac. Tłumaczono, że powodem były opóźnienia, które uniemożliwiały ukończenie inwestycji w czerwcu 2015 roku, jak początkowo zakładano.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Dziś PKP PLK podpisały umowę z firmą Skanska na ukończenie budowy wiaduktów w Łęczycy. - Wiadukt drogowy zostanie wybudowany nad ulicą Krętą i poprowadzi z Łęczycy do Lubonia. Wiadukt kolejowy powstanie nad linią E59. Nad nimi wybudowany zostanie nowy, 1-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 430 wraz z rondem, które pozwoli na bezkolizyjny ruch na odcinku Poznań - Mosina. Kontrakt obejmuje także wykonanie robót elektrycznych, wod.-kan. i gazowych - tłumaczy Skanska.

- Wiadukty wykonamy z betonowych elementów prefabrykowanych, natomiast nasyp drogowy prowadzący do obiektów inżynierskich poprowadzimy w ścianach oporowych współpracujących z gruntem, z elementów prefabrykowanych o wysokości do 14 m - mówi Leszek Gaweł z firmy Skanska.

Prace pochłoną 30 milionów złotych. Rozpoczną się pod koniec listopada i potrwają do września przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro