Reklama

Przebudowa wiaduktów w ciągu Krzywoustego: w środę zmienią organizację ruchu na Chartowie

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Trwają prace na budowie nowego wiaduktu w ramach estakady katowickiej. Równocześnie trwa rozbiórka wiaduktu wlotowego do Poznania nad ulicą Chartowo/Żegrze. W środę zmieniona zostanie organizacja ruchu pod rozbieranym obiektem.

Prace na ulicy Krzywoustego idą pełną parą. Te związane z rozbiórką wiaduktu nad ulicą Żegrze/Chartowo (wlotowego do miasta) powoli dobiegają końca. Od kilku tygodni kierowcy muszą się tutaj poruszać objazdami, a pod samym rozbieranym wiaduktem ruch odbywa się po jednej jezdni - auta jeżdżą nią w dwóch kierunkach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Przywrócenie ruchu dwukierunkowego, bez wahadła, na węźle Chartowo i Żegrze nastąpi 2 grudnia, w godzinach wieczornych. Kierowców prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na bieżące oznakowanie - apelują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Oznacza to, że ulicą Chartowo będzie się jeździć lepiej niż obecnie - po dwóch jezdniach, a nie po jednej.

Co dzieje się na budowie nowego wiaduktu estakady katowickiej? - Zakończone zostały roboty palowe wiaduktu WD1 nad ul. Inflancką, nitka wlotowa do Poznania. Trwają prace przy fundamentach i podporach, prace realizowane są zgodnie z planem - zapewnia PIM.

Przypominamy, że wiadukty w ciągu nitki wlotowej do Poznania ulicy Krzywoustego mają być gotowe maksymalnie pod koniec sierpnia przyszłego roku. Wiadukty na drugiej nitce trasy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejdą metamorfozę do końca listopada 2017 roku.

Zobacz jak postępują prace na budowie estakady katowickiej:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro