Reklama

Budowa estakady katowickiej: zamontowano pierwsze stalowe belki

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Na budowie pierwszego wiaduktu estakady katowickiej w ciągu ulicy Krzywoustego prace idą pełną parą. Mimo ujemnych temperatur postępy widać gołym okiem. W środę na żelbetowych słupach zaczęto montować pierwsze stalowe belki.

Pierwsza nitka estakady katowickiej w najbliższych tygodniach zacznie przypominać wiadukt. Już w ubiegłym roku przygotowano żelbetowe podpory pod konstrukcję, a w środę zaczęto na nich montować stalowe belki. - To początek nadawania docelowego kształtu estakadzie - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- W pierwszym rzucie będzie ich położonych 50. Całość zostanie zakończona około kwietnia i wtedy będziemy mieć 290 takich elementów. Każdy z nich waży około 3,5 tony i ma około 18 metrów długości - dodaje.

Prezes PIM zapewnia, że na budowie estakady prace idą zgodnie z harmonogramem. - Wykonawca wykazuje się dużym zaangażowaniem, bo temperatura nie sprzyja, a prace się odbywają - kończy.

Pierwszym wiaduktem w ramach estakady katowickiej mamy pojechać najpóźniej na koniec sierpnia tego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro